Přemýšlím...

Individuální kurz vázání šátku - Karla Štiková

Kdy:      
Kde:      Brána ke zdraví - Orlí 17, Brno
Kapacita / přihlášeno:      5 osob / 2 osob
Cena:      450 Kč

V rámci kurzů, které pořádáme, Vám nabízíme individuální lekci nošení miminka a vázání šátků. Budeme se věnovat pouze Vám, v čase a termínu, který Vám vyhovuje (uvedené datum je pouze orientační, pro potřeby zápisu kurzu).

Co všechno je možné se na kurzu naučit?

Probereme správné zdravé nošení miminka, úvazy, které jsou pro Vaše děťátko a daný věk nejvhodnější. Ukážeme si, jak dostat bezpečně miminko do šátku i jak ho pohodlně vyndat ven. Naučíte se úvazy pro novorozeňátka – kolébky či vertikální úvazy. Ovšem šátek není jen pro miminka, můžete v něm nosit i starší děti, tak dlouho, dokud je sami unesete. Neobávejte se tedy přijít i se starším dítětem, krom hlavního vertikálního úvazu můžeme probrat také úvazy na záda, případně na bok. Poradíme a nacvičíme úvazy vhodné na cestování ve vlaku či autobuse.

Naučíme Vás různé fígle a vychytávky při vázání šátku, protože nejdůležitější je si manipulaci s šátkem vyzkoušet a osahat, zkrátka přestat se vázání obávat.

Nabízíme i lekci vázání dvojčátek. Dvojčátka je možné nosit v šátku společně.

Co na kurzu probereme dále?

Popovídáme si o vhodném oblečení na nošení pro děťátko i pro Vás, možnosti zateplení miminka. Zmíníme specifika nošení v zimě i v létě. Je možné si prohlédnout a vyzkoušet nosící bundy, vesty či kapsy, funkční prádlo a oblečení, kukličky či návleky na nožičky.

Samozřejmě Vám pomůžeme vybrat šátek, poradíme s délkou, nabídneme různé druhy i značky. Řekneme si o výhodách elastických i pevných šátků. Dozvíte se i to, jak o šátek pečovat.

Je kurz vhodný i pro teprve nastávající rodiče?

Určitě! Pokud miminko teprve čekáte a rádi byste byli na vše pečlivě připraveni, neváhejte se přihlásit také. Máme k dispozici učící panenku, která délkou i váhou odpovídá narozenému děťátku. Na ní si můžete všechny úvazy vyzkoušet už před porodem a pak začít nosit opravdu od úplného počátku, což je pro miminko i rodiče ideální.

Kde a jak kurz probíhá?

Individuální kurz probíhá na prodejně, kde je zázemí i pro přebalení a nakojení miminka. Po přihlášení Vás bude lektorka v co nejkratší době kontaktovat a domluvíte se na konkrétním termínu.

Poznámka: 

Pokud byste potřebovali poradit s ergonomickými nosítky, můžete se obrátit na proškolený personál kdykoliv na prodejně. 

Cena kurzu: 

1 nebo 2 rodiče + miminko 450 Kč, zvýhodněná cena 2 maminky + 2 miminka 700 Kč

Lektorka: 

Karla Štiková

Jsem původním vzděláním a zaměstnáním biolog a pedagog, s příchodem vlastní rodiny jsem se pak ještě více zaměřila přímo na člověka. V současné době se tak krom odchovu svých malých dětí intenzivně věnuji vedení kurzů a poradenství k nošení dětí a vázání šátků, kurzů plavání miminek a batolat, podpoře rodičů po porodu, ale také masážím a vodní terapii. Protože v centru mého zájmu stojí práce s lidským tělem, vnímám jako naprostou nezbytnost si ustavičně prohlubovat a rozšiřovat znalosti. Proto se kontinuálně dál vzdělávám a školím především v oblasti psychomotorického vývoje dětí, fyzické i energetické práce s tělem, konzultuji s fyzioterapeuty a vyměňuji si zkušenosti s kolegyněmi v oboru.

V rámci kurzu vázání šátků se maximálně zaměřuji na individuální potřeby Vašeho děťátka i Vaše. K tomu vycházím ze své několikaleté praxe a znalostí potřeb a možností dítěte z hlediska motoriky i psychologie (zde mimo jiné zapojuji také poznatky a principy metody alpha-nursing, vycházející ze znalostí psychoterapie).

Zastávám názor, že přirozená intuice matky je v jejím přístupu a vnímání dítěte to zásadní, ale i intuici můžeme podpořit vhodnými znalostmi. Z tohoto vycházím – důležitá je pro mne pohoda matky a miminka a já k tomu dodávám především základní znalosti a ukázky toho, co si při vázání ohlídat, aby bylo děťátko v šátku správně a my mu nekomplikovali vstup do života zbytečnou zátěží.

Šátek (nebo nosítko) beru především jako pomocníka, který mi umožňuje být s mým miminkem, vnímat jeho potřeby a současně fungovat v životním tempu, které mně (a pochopitelně i mým dětem) vyhovuje. Své děti jsem nosila od narození a i díky šátku jsme prochodili (případně v zimě na běžkách projezdili) mnoho koutů země České (a nejen té). 

 
Přihlášení na kurz
Vaše jméno Váš e-mail
Váš telefon Počet účastníků
Kontrolní kód  
přeji si zasílat novinky o kurzech Brány k dětem e-mailemOdhlášení z kurzu
Váš e-mail Kontrolní kód
Související kurzy
termín:
kapacita:  5     přihlášeno: 0
lokalita: Brno
Více
termín: 24.08. 10:15-12:45
kapacita:  13     přihlášeno: 6
lokalita: Brno
Více
termín: 08.09. 09:30-12:00
kapacita:  15     přihlášeno: 2
lokalita: Brno
Více
termín: 26.09. 10:00-12:00
kapacita:  15     přihlášeno: 11
lokalita: Brno
Více
termín: 04.10. 15:30-18:00
kapacita:  15     přihlášeno: 0
lokalita: Brno
Více
termín: 18.10. 09:30-12:00
kapacita:  15     přihlášeno: 0
lokalita: Brno
Více