Přemýšlím...

Velká panenka strachu

Obj. č.: 16099
Velká panenka strachu https://www.branakdetem.cz/img/produkty/medi/3/4/34581-velka-panenka-strachu.jpg Panenky strachu souvisí se starobilou léčitelskou tradicí, rozšířenou nejenom v Americe ale také v Africe i na starém kontinentě. Lidé kdysi vnímali přírodu a jevy v ní konkrétnějším a osobnějším způsobem. Věci nebyli abstraktní ale naopak velice živé a svět byl plný magie a duchů.   Někdy se stávalo, že člověk onemocněl protože udělal něco, čím rozhněval přírodní síly. Podráždění nebo zlí duchové žádali pro sebe tělo, životní sílu nebo majetek člověka. A právě v tuto chvíli bylo v minulosti možné vykonávat různé rituály s panenkami, které sloužili jako náhrada za člověka. Duchové dostali to, co chtěli a člověk mohl nastolit vnitřní i vnější rovnováhu. A spokojené byli obě strany :-)   Tedy  proto panenky strachu - berou na sebe strach svého nositele. Někdy se jim také říká panenky přání, protože splní nositeli to, po čem skutečně touží ve svém srdci. Ve střední Americe, odkud právě tyto panenky pocházejí, existují pohádky o tom, jak malé panenky pomáhali lidem v nouzi.   Tyto velké panenky strachu nesou na hlavě a drží v rukou různé předměty nebo miminka. Každá panenky je jiných barev a s jinými předmětmi. Nejsou nikdy dvě stejné. Některé mají vzadu magnetku, tedy se dají dát třeba na lednici nebo na kovový rám zrcátka... Krásný talisman s originálním významem, který také pochází z fair trade - etického obchodování. Panenka je přivázána na dárkové kartičce z hnědého papíru.   Každá panenka je odlišná. 
60 CZK


Cena: 60 Kč


Eshop
  • Caravana Arte: s magnetemk dodání do 5 pracovních dnů od Vaší objednávky
Prodejna Brno
  • Caravana Arte: s magnetem4 kusy
Prodejna Praha
  • Caravana Arte: s magnetemk dodání do 5 pracovních dnů od Vaší objednávky
Prodejna Olomouc
  • k dodání do 10 pracovních dnů od Vaší objednávky
Prodejna Pardubice
  • k dodání do 10 pracovních dnů od Vaší objednávky
Prodejna Plzeň
  • k dodání do 10 pracovních dnů od Vaší objednávky
Prodejna Znojmo
  • Caravana Arte: s magnetemk dodání ihned
Prodejna Košice (SK)
  • k dodání do 10 pracovních dnů od Vaší objednávkyPopis Specifikace Hodnocení Dotazy
Panenky strachu souvisí se starobilou léčitelskou tradicí, rozšířenou nejenom v Americe ale také v Africe i na starém kontinentě. Lidé kdysi vnímali přírodu a jevy v ní konkrétnějším a osobnějším způsobem. Věci nebyli abstraktní ale naopak velice živé a svět byl plný magie a duchů.
 
Někdy se stávalo, že člověk onemocněl protože udělal něco, čím rozhněval přírodní síly. Podráždění nebo zlí duchové žádali pro sebe tělo, životní sílu nebo majetek člověka. A právě v tuto chvíli bylo v minulosti možné vykonávat různé rituály s panenkami, které sloužili jako náhrada za člověka. Duchové dostali to, co chtěli a člověk mohl nastolit vnitřní i vnější rovnováhu. A spokojené byli obě strany :-)
 
Tedy  proto panenky strachu - berou na sebe strach svého nositele. Někdy se jim také říká panenky přání, protože splní nositeli to, po čem skutečně touží ve svém srdci. Ve střední Americe, odkud právě tyto panenky pocházejí, existují pohádky o tom, jak malé panenky pomáhali lidem v nouzi.
 
Tyto velké panenky strachu nesou na hlavě a drží v rukou různé předměty nebo miminka. Každá panenky je jiných barev a s jinými předmětmi. Nejsou nikdy dvě stejné. Některé mají vzadu magnetku, tedy se dají dát třeba na lednici nebo na kovový rám zrcátka...
Krásný talisman s originálním významem, který také pochází z fair trade - etického obchodování. Panenka je přivázána na dárkové kartičce z hnědého papíru.
 
Každá panenka je odlišná. 
Složení bavlna bez AZO barviv, papír
Použití

Jak to vlastně funguje?

Děti se s panenkami hrají před spaním. Povídají si s nimi o svých přáních a obavách a předají jim svůj strach ze tmy. Panenky se pak pod polštářkem v noci bojí za ně.Někdy se také stane, že se tito malý človíčci ztratí. Dětem se poté vysvětluje, že panenka odešla i s jejich strachem:-) Milé, ne?

Máte nesplněné přání nebo po něčem moc toužíte? Čarovné panenky mají moc splnit vám to. Povězte jim své tajná přání. Povězte jim o svých problémech. Povězte jim o svých snech. A když se probudíte, můžete v sobě najít kouzlo, které uskuteční vaše sny.

Kusy 1 ks
Technická specifikace výška cca 10 cm
Vyrobeno Guatemala

Hodnocení zákazníků

Zatím produkt nikdo nehodnotil... Buďte první:)

Přidat hodnocení

Jméno
Vaše hodnocení
Váš komentář
Ověřovací kód

Dotazy zákazníků


Přidat dotaz

Jméno
E-mail
Text dotazu Nepoužívejte HTML značky
Ověřovací kód

Soubory ke staženíSouvisející produkty

Zasílání novinek e-mailem
Půjčovna šátků